Pravidelné akce

Velikonoční dílničky

Ukázky tradičních zvyků spojených s Velikonocemi pro děti. (víkend před velikonočním pondělím)

Přijďte s dětmi vyzkoušet, jak se zdobí kraslice či perníčky. Můžete si zkusit i uplést pomlázku. Své výtvory je pak možné si odnést domů.

Velikonoční dílničky

Pálení čarodějnic

Tradiční oslavy konce zimy a příchodu jara pálením čarodějnice. (duben)

Sdružení janovských dobrovolných hasičů pravidelně pořádá velkolepou podívanou v podobě zapálení obrovské hranice s čarodějnicí. Samotnému zapálení předchází doprovodný program (např. ukázky zásahu bezpečnostních složek). Po celou dobu akce je možné se občerstvit a utišit žízeň ve stáncích s krytým posezením.

Čarodějnice

Noc kostelů

Otevření kostela sv. Jana Křtitele pro veřejnost s doprovodným programem. (červen)

Jedinečná možnost prohlédnout si vnitřek jedné z nejikoničtějších budov v Janově. Můžete obdivovat originální výzdobu kostela (bohužel silně poškozenou nevhodným využíváním v minulosti). Zážitek umocní i hudební vystoupení v rámci doprovodného programu.

Noc kostelů

Janovský jarmark

Trhy s tradičním zbožím, doprovodný program (červen)

Dobový jarmark – sladké i slané pečivo, medový perník, klobásky, pivo, medovina, mošty, sýry, koření, proutěné koše, keramika, textil, sklo a další serepetičky, které k jarmarku prostě patří. Soutěže pro děti, koncerty, vystoupení, atrakce, den otevřených dveří... každý rok v červnu.

Janovský jarmark

Loučení s prázdninami u Sokolky

Zpříjemnění konce prázdnin nejen pohybovými aktivitami pro děti. (srpen-září)

Konec prázdnin přišel příliš brzy? Přijďte si jej zpříjemnit hrami, soutěžemi, ukázkami rozličných činností a dalšími aktivitami. Aktivně strávený den bude zakončen promítáním. Po celou dobu je možné využít občerstvení v přilehlých prostorách.

Loučení s prázdninami

Stezka odvahy

Tradiční, lehce strašidelná, akce pro děti do 12 let se závěrečným opékáním špekáčků. (září)

Chcete-li si pochutnat na opečeném špekáčku, musíte projít stezku odvahy! Na té potkáte několik strašidel, která si pro Vás připravila zajímavé úkoly. Po jejich splnění obdržíte potvrzení. Pokud získáte všechna potvrzení, můžete se těšit na odměnu! Akce se koná v podvečerních / večerních hodinách v okolí starého lesního hřiště (tzv. “Starák”). Věk dětí maximálně 12 let, vždy s dospělým doprovodem.

Stezka odvahy

Janovských 11 a 19 km

Běžecký závod a turistický pochod (poslední říjnová sobota)

Příznivci dálkových pochodů a přespolních běhů se v Janově setkávají již od roku 1976. Trasy pro běh i pochod jsou stejné. Závodníci si mohou vybrat mezi 11 km a 19 km trasou. Akce se koná vždy poslední říjnovou sobotu a start je z fotbalového hřiště u janovské sokolovny. Více na www.11a19.cz

Janovská 11 a 19

Halloween na Královce

*Přijďte si zpestřit nejstrašidelnější den v roce na Královku! * (říjen)

Čeká vás strašidelný program plný úkolů a zábavy na rozhledně samotné i v blízkém okolí. Program zpestří hudební doprovod. Občerstvení je samozřejmostí.

Halloween na Královce

Loučenský advent

Série adventních setkání v kostele sv. Josefa v Loučné (prosinec)

Adventní koncerty pořádá Spolek přátel obce Janova nad Nisou v kostele sv. Josefa v Loučné, vždy na první adventní neděli od 17 hodin. Součástí přibližně hodinového programu je minikoncert zajímavého hosta a společné zpívání koled s dětmi z janovské školy. Večer vrcholí slavnostním zapálením první svíčky na adventním věnci. Lidé se mohu zahřát Loučenským svařákem, okusit perníčky a vánočky, koupit si pečené kaštany. Lidé z místa o okolí se neformálně scházejí v kostele i o dalších adventních nedělích v 17 hodin, kdy se na věnci zapalují další světla. K vidění je také dřevěný Loučenský betlém, který pro Spolek vyrobil řezbář Ivan "Dědek" Šmíd.

Loučenský advent

Rozsvícení vánočního stromečku

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku s doprovodným programem. (prosinec)

Přijďte s námi přivítat příchod Vánoc před janovskou radnici. Na místě si budete moci pochutnat na cukroví, zahřát se čajem případně svařákem a plně si vychutnat doprovodný program v podobě hudebního vystoupení dětí z místní mateřské školy.

logo

Oficiální stránky obce Janov nad Nisou

Příští zastupitelstvo

3. zasedání zastupitelstva 2024
27.03.2024 od 17:00 h